Jak oglądać Rugby League?

Każdy kto choć trochę interesował się tym tematem dobrze wie, że polskie telewizje delikatnie rzecz ujmując nie rozpieszczają fanów Rugby League. Krótko mówiąc obecnie jedyną możliwość obejrzenia meczu NRL, Super League bądź spotkań międzynarodowych dają internetowe streamy.

W przypadku australijskiej NRL sprawa jest o tyle ułatwiona, że skorzystać można z oficjalnej strony Livestream ligi. Można tam zarówno oglądać mecze na żywo, jak i puścić sobie dowolny ze zarchiwizowanych meczów począwszy od sezonu 2013. Oprócz spotkań NRL dostępne są min. All Star Game, State of Origin czy ANZAC Test – w skrócie praktycznie wszystkie rozrywki na najwyższym poziomie mające miejsce w Australii (i częściowo Nowej Zelandii). Dodatkowo na urządzeniach z Androidem i iOS dostępna jest aplikacja Livestream, w której wystarczy za subskrybować kanał NRL i cieszyć się nielimitowanym dostępem do wszystkich wymienionych powyżej dóbr – w dodatku bez jakichkolwiek reklam.

Nieco gorzej wygląda sprawa z angielską Super League, czy jakimikolwiek innymi profesjonalnymi rozgrywkami Rugby League. Tutaj skazani jesteśmy na streamy nielegalne dostępne na stronach takich jak livetv.sxvipbox.sx czy oleoletv.ws. Pomijając aspekt prawny takiego rozwiązania musimy mieć świadomość, że „pirackie” streamy zazwyczaj nie grzeszą jakością czy stabilnością. Krótko mówiąc często, choć nie zawsze, wyglądają jakby kręcone były ziemniakiem. Potrafią też, z różnych przyczyn, urwać się w trakcie bądź buforować w nieskończoność. Kolejnym minusem jest bark możliwości obejrzenia starszych spotkań, a jedynie wydarzeń na żywo. Niestety w tej chwili żadnej rozsądnej alternatywy po prostu nie ma. Chyba, że ktoś za taką uważa niezwykle kosztowne sprowadzenie brytyjskiego dekodera Sky Sports i comiesięczne opłacanie wysokiego abonamentu.

Ostatnią opcją pozostaje oglądanie spotkań na YouTube lub innych serwisach video. Znaleźć tam można wiele pełnych meczów z różnych krajów, lig czy lat. Oczywiście w tym przypadku odpada możliwość oglądania rozgrywek na żywo. Mimo wszystko warto się tym zainteresować i rozejrzeć chociażby po wspomnianym YouTube. Dostęp do wielu klasycznych już spotkań stoi przed nami otworem. Na początek zachęcamy rzucić okiem na nasz kanał YouTube gdzie zamieściliśmy kilka ciekawych meczów wraz z opisami po polsku.

Na koniec warto wspomnieć o live streamach z amatorskich czy półprofesjonalnych rozgrywek Rugby League. Choć nie są one dostępne regularnie, ani nie istnieje żadna strona gdzie można znaleźć dostęp do nich wszystkich to warto mieć je na uwadze. Na naszym facebookowym profilu będziemy starali się informować Was o wszystkich takich wydarzeniach. Po obejrzeniu kilku spotkań NRL, zobaczenie meczu z np. Serbii może być miłym dodatkiem!

Mam nadzieję, że w miarę przystępny sposób wytłumaczyłem Wam w jaki sposób oglądać mecze Rugby League w polskich realiach. Liczę, że zachęci to Was do rzucenia okiem na kilka spotkań i bliższego poznania wspaniałego sportu jakim jest Rugby League.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *