Polska XIII Australia na Cabramatta 9’s 2017 w Sydney – podsumowanie

W zeszły weekend drużyna Polska XIII Australia po raz pierwszy samodzielnie wzięła udział w dorocznym turnieju Cambramatta 9’s w Sydney. Polacy w swojej grupie spotkali się z Węgrami, Japonią i New Zealand Dragons.
W pierwszym meczu Polska zmierzyła się z Węgrami. Spotkanie to było wyjątkowe dla obu drużyn, ponieważ rok wcześniej oba kraje wystawiły w Cabramatta 9’s wspólny ostatecznie zajmując wysokie 5-te miejsce. Ostatecznie w bratobójczym pojedynku zwyciężyli Węgrzy zdobywając decydujące przyłożenie na wprost słupów 30 sekund przed końcem spotkania. Ostateczny wynik 22-16 dla Bratanków.
W kolejnym spotkaniu przyszło Polskiej drużynie powalczyć z Japonią. Jak przyznaje Shane Young – menedżer Polska XIII Australia – nasz zespół nie miał pojęcia czego spodziewać się po również debiutujących w turnieju Japończykach. W swoim pierwszym meczu grupowym zawodnicy z Kraju Kwitnącej Wiśni pokazali się bardzo dobrej strony i Biało-Czerwoni mieli prawo mieć obawy przed tym spotkaniem. Na szczęście okazały się one niepotrzebne, a Polacy w świetnym stylu rozprawili się z Azjatami gromiąc ich 26 do 10.
System rozgrywek nie przewidywał trzeciego meczu grupowego i Polska XIII Australia ostatecznie zajęła w niej drugie miejsce (tuż za Nowozelandczykami). Oznaczało to, że Polacy mogli się już szykować do fazy ćwierćfinału, w którym mieli zmierzyć się z reprezentacją Afryki. W naszej drużynie ciężko jednak było o optymizm, ponieważ ze względu na kontuzje, Polakom pozostało do dyspozycji jedynie 3 rezerwowych. W innych okolicznościach nie byłaby to może przeszkoda nie do przeskoczenia, jednak przy upale sięgającym 42 stopni Celsjusza potrafiła ona skutecznie pokrzyżować plany naszego zespołu. Mimo dzielnej walki, przyłożenie za przyłożenie Polacy ulegli ostatecznie Afrykanom 16-20, tracąc decydujące przyłożenie równo z syreną oznaczającą koniec spotkania.
Tak czy inaczej, Polska XIII Australia może być zadowolona ze swojej postawy w turnieju. Sam zespół, jak i kibice mają prawo liczyć na dobry rezultat w meczu z Chile, który odbędzie się już w najbliższą sobotę, 4 lutego w Liverpoolu (Sydney, Australia).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *