Zawodnicy Polska XIII Australia o nowym sezonie NRL

Przy okazji pierwszej kolejki nowego sezonu NRL postanowiliśmy zapytać zawodników i działaczy polskiej drużyny w Australii, jakie są ich przewidywania na przebieg tegorocznych rozgrywek. Zapraszamy do zapoznania się z typami z pierwszej ręki, w końcu rozmawialiśmy z ludźmi mającymi mozliwość śledzenia najlepszej ligi świata na żywo!

Shane Young – menedżer drużyny

Wydaje mi się, że w tegorocznym finale NRL zmierzą się Canberra Raiders i Penrith Panthers, a zwycięsko z tego pojedynku wyjdą ci drudzy. St George Illawarra Dragons i Wests Tigers powalczą z kolei o “drewnianą łyżkę” (tradycyjna “nagroda” dla najgorszej drużyny w lidze – przyp. red.). W walce o tytuł nie należy skreślać North Queensland Cowboys, dla których będzie to ostatnia szansa na zwycięstwo w tym składzie, czas ucieka i kolejnej mogą już po prostu nie mieć. W każdym razie, wszyscy wydają się spoglądać teraz w kierunku Penrith, posiadają oni bardzo silny i szeroki skład. Czas pokaże, czy młode gwiazdy Panthers wytrzymają presję. Jak wspomniałem na wstępie, może nas czekać w tym roku powtórka finałów z lat 1990-91.

Mitchell Forster – członek sztabu

Melbourne Storm, North Queensland Cowboys i Brisbane Broncos będą w tym roku konsekwentni i skończą w Top 4. Canterbury Bulldogs i Canberra Raiders również na to stać, ale będą bardziej nieprzewidywalni. Wests Tigers, South Sydney Rabbitoh i Sydney Roosters zaliczą kilka wzlotów i upadków zanim odnajdą własny styl. To tyle, resztę odpowiedzi poznamy w trakcie sezonu.

Polska XIII Australia na turnieju Cabramatta 9’s 2017

Stephen Kolodziej – zawodnik

Cronulla Sharks nie są w stanie obronić tytułu! O mistrzostwo powalczą z pewnością Penrith Panthers i Canberra Raiders. To czy któraś tych drużyn zwycięży to już inna historia! Parramatta Eels wreszcie zagra w play-off’ach, i szczerze mam nadzieję, że wygrają! Boże dopomóż! Canterbury Bulldogs nie dojdą w tym roku do play-offów, Brisbane Broncos prawdopodobnie również. St George Illawarra Dragons “pokonają” z kolei Wests Tigers i Newcastle Knights w walce o “drewnianą łyżkę”. Corey Norman z Parramatta Eels jest moim faworytem do zdobycia Dally M Medal (nagroda dla najlepszego zawodnika ligi –  przyp. red.). W zeszłym roku brakowało mu 1 punktu by prowadzić w rankingu, gdy został zawieszony. To będzie wielki sezon dla Normza!

James Usher – zawodnik

Walka o mistrzowstwo będzie ciężka w tym roku. North Queensland Cowboys, Gold Coast Titans, Penrith Panthers i Melbourne Storm będą głównymi pretendentami do tytułu. Myślę, że sporą niespodziankę sprawią Newcastle Knights, finiszując tuż za finałową ósemką. St George Illawarra Dragons, Manly Sea Eagles i Canterbury Bulldogs “rywalizować” będą o “drewnianą łyżkę”.

Zac Pitt – zawodnik 

Obstawiam St George Illawarra Dragons jako faworytów do “drewnianej łyżki”, w rozgrywkach zwyciężą za to Penrith Panthers. Największe postępy w  porówaniu z poprzednim sezonem poczynią Sydney Roosters.

Na koniec prezentujemy wg. nas najmniej prawdopodobny scenariusz. Cytat pozostawiamy w oryginale, aby nie stracił swojej wartości w tłumaczeniu. 😉

Arek Romancewicz – zawodnik

Manly all the way!

 Daly Cherry-Evans w reakcji na oczekiwania kibiców drużyny z Lottoland.

Co myślicie o faworytach chłopaków z Australii? Zgadzacie się z ich przewidywaniami? Może wszyscy się mylą, a tytuł popłynie do Nowej Zelandii? Za 7 miesięcy dowiemy się, kto miał rację i być może wrócimy do tego artykułu, by zobaczyć czyje typy się sprawdziły.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *