Trzynastki w filmie fabularnym.

W połowie lat 80  TVP emitowała  filmy z cyklu “brytyjskie kino młodych gniewnych”. Jednym z nich był dramat Lindsay’a Andersona z 1963 r. pt. “Sportowe życie” (This Sporting Life), opowiadający o losach młodego człowieka z miasteczka w Yorkshire. Ciężka praca w kopalni, gra w rugby, ceglane domy, industrialny krajobraz przeplatany wrzosowiskami, wzgórzami i dolinami. Zdjęcia kręcono w Wakefield i okolicach, a sceny z boiska na stadionie Belle Vue w większości podczas meczu Challenge Cup pomiędzy Trinity a Wigan. Do dziś rugby league kojarzone jest z północną Anglią, szybami kopalń ( choć te już dawno zniknęły z tamtejszego krajobrazu) i muzyką Northern Soul.

” Piłka ma dwa końce” ( Up ‘n’ Under) z 1998 r. także pokazany w TVP ok 2002. Lekka komedia o grupie amatorów pragnących dokopać niezwyciężonej drużynie w prowincjonalnym turnieju rugby league 7s.

“The Final Winter” – opowieść o zawodniku Newtown Jets, który toczy walkę z korupcją w swoim klubie. W filmie występuje kilku byłych graczy NRL. [JK]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *